Dla rodziców

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Chcę żeby mój syn dołączył do harcerstwa, gdzie mogę go skierować?
Do naszej drużyny przyjmujemy chłopców w wieku 11-15 lat.

fot. Maria Łubieńska

drużynowy

pwd. Tomasz Zelma HR

ZASADY DOŁĄCZENIA DO DRUŻYNY​

Na początek Państwa syn musi przyjść po prostu na zbiórkę żeby zobaczyć czy mu się spodoba.

Na blogu publikujemy informacje o odbywających się zbiórkach, ale zawsze przedtem proszę o kontakt – doradzę w sprawie wyboru odpowiedniego zastępu.

Ważne jest, żeby syn na zbiórce czuł się dobrze, więc może wziąć ze sobą przyjaciela, kolegę, brata czy kuzyna.

Warto też osobiście odprowadzić syna na zbiórkę – na pewno będzie mu raźniej, a co więcej, im szybciej się poznamy, tym łatwiej będzie nam współpracować!

Na pierwszej zbiórce nie wymagamy żadnych wielkich formalności, prosimy tylko wypisanie prostej zgody rodzica z podaniem imienia i nazwiska syna oraz rodzica + danych kontaktowych, z informacją, że wyrażają Państwo zgodę na udział syna w zbiórce danego dnia.

Kiedy już podejmą Państwo ostateczną decyzję o wstąpieniu syna do harcerstwa, prosimy najpóźniej na trzecią zbiórkę lub na pierwszy wyjazd dostarczyć pełną zgodę, dostępną pod linkiem:  zgoda rodzica

Harcerstwo samo w sobie nic nie kosztuje, nie zarabiamy na niczym, działamy wszyscy razem dla siebie nawzajem, nie ma wpisowego itp. Czasem tylko zrzucamy się na koszty materiałów na zbiórki, jedzenie na biwakach, jedzenie czy noclegi.

Jedynym stałym kosztem, który też ponosimy wszyscy razem, jest comiesięczna składka na ZHR po 22,5 zł od osoby.

Więcej informacji o składkach znajdą Państwo na stronie:

https://143gdh.pl/skladki/

Wystarczy żeby syn ubrał się na sportowo, ale fajnie jeśli będzie miał ubrania zielone lub moro, a zamiast adisasów czy trampek miał buty turystyczne. Jednak nie kupujcie Państwo nic specjalnie na tę okazję! Po prostu ważne żeby syn ubrał się tak, żeby nie było tego szkoda pobrudzić w lesie.

Gdy Państwo i Państwa syn podejmą ostateczną decyzję o wstąpieniu syna do harcerstwa, prosimy o dostarczenie poniższej zgody:

Naturalnym jest, że nowi harcerze lub ich rodzice mogą potrzebować więcej informacji przed pierwszą zbiórką, dlatego zawsze chętnie udzielę wszelkich odpowiedzi. Pozostaję do usług.
Serdecznie pozdrawiam, Czuwaj!
Tomasz Zelma
Drużynowy

osobowość prawna