Dla rodziców

INFORMACJE DLA RODZICÓW

drużynowy

Phm. Mateusz Piernikarczyk HR - ur. 09.10.1995 r. w Gdyni, od 2018 r. student pedagogiki resocjalizacyjnej, od 19.10.2013 r. drużynowy 143 GDH, jako instruktor ZHR w stopniu podharcmistrza posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego i kierownika wypoczynku oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu drużyny. Jako drużynowy jest bezpośrednim przełożonym i opiekunem harcerzy oraz zuchów należących do 143 GDH, podlegającym organizacyjnie pod Gdyński Hufiec Harcerzy "Pasieka" i Okręg Pomorski ZHR.
Adres e-mail: 143gdh@zhr.pl Telefon: +516 854 582 Messenger: https://m.me/mpiernikarczyk

Chcę żeby mój syn dołączył do harcerstwa, gdzie mogę go skierować?
Zależnie od wieku – 8-10 latek zostanie zuchem, 11-15 latek harcerzem

ZASADY DOŁĄCZENIA DO DRUŻYNY​

Na początek Państwa syn musi przyjść po prostu na zbiórkę żeby zobaczyć czy mu się spodoba.

Na stronie są podane terminy zbiórek, ale zawsze mogą się Państwo z nami skontaktować żeby upewnić się co do szczegółów

Ważne jest żeby na zbiórce czuł się dobrze, więc jeśli może wziąć ze sobą przyjaciela, kolegę, brata czy kuzyna, a nawet kilku!

Warto też osobiście odprowadzić syna na zbiórkę – na pewno będzie mu raźniej, a co więcej, im szybciej się poznamy, tym łatwiej będzie nam współpracować!

Na pierwszej zbiórce nie wymagamy żadnych wielkich formalności, prosimy tylko wypisanie prostej zgody rodzica z podaniem imienia i nazwiska syna oraz rodzica + danych kontaktowych, z informacją, że wyrażają Państwo zgodę na udział syna w zbiórce danego dnia.

Kiedy już podejmą Państwo ostateczną decyzję o wstąpieniu syna do harcerstwa, prosimy najpóźniej na trzecią zbiórkę dostarczyć pełną zgodę, dostępną pod linkiem:  zgoda rodzica

Harcerstwo samo w sobie nic nie kosztuje, nie zarabiamy na niczym, działamy wszyscy razem dla siebie nawzajem, nie ma wpisowego itp. Czasem tylko zrzucamy się na koszty materiałów na zbiórki, czy jedzenia na biwakach, biletów, noclegów itp.  

Jedynym stałym kosztem, który też ponosimy wszyscy razem, jest comiesięczna składka na ZHR po 18 zł od osoby.

Więcej informacji o składkach znajdą Państwo na stronie:

https://143gdh.pl/skladki/

Wystarczy żeby syn ubrał się na sportowo, ale fajnie jeśli będzie miał ubrania zielone lub moro, a zamiast adisasów czy trampek miał buty turystyczne. Jednak nie kupujcie Państwo nic specjalnie na tę okazję! Po prostu ważne żeby syn ubrał się tak, żeby nie było tego szkoda pobrudzić w lesie.

Gdy Państwo i Państwa syn podejmą ostateczną decyzję o wstąpieniu syna do harcerstwa, prosimy o dostarczenie poniższej zgody:

Naturalnym jest, że nowi harcerze lub ich rodzice, mogą potrzebować więcej informacji przed pierwszą zbiórką, dlatego zawsze chętnie udzielę wszelkich odpowiedzi. Pozostaję do usług.
Serdecznie pozdrawiam, Czuwaj!
Mateusz Piernikarczyk
Drużynowy

osobowość prawna