Obóz Wdzydze 2024

Drodzy Rodzice i Druhowie,
Obecnie wciąż potwierdzamy ostatnie szczegóły organizacyjne z Zarządem Okręgu i oczekujemy między innymi na nadanie konta bankowego dla naszego obozu. Termin jest pewny, natomiast wszystkie pozostałe informacje planujemy skompletować do końca lutego 2024. Do tego czasu zaproponuję także termin spotkania obozowego dla rodziców, na którym postaram się przybliżyć Państwu realia tego wyjazdu i zadbam o to, aby z dostateczną świadomością każdy rodzic i harcerz mógł się do niego przygotować.

pwd. Tomasz Zelma HR

INFORMACJE

Płatność

Np.: Składka na Obóz Wdzydze 2024 143 GDH Adam Mickiewicz Rata 1

Karty kwalifikacyjne

Warunki kwalifikacji

ANKIETA
ZGŁOSZENIOWA

Grupa dla
rodziców

Ekwipunek
obozowy

Informator
dokument

Kadra obozu

Tegoroczny obóz zostanie zorganizowany wyłącznie przez zaangażowanie członków drużyny i przyjaciół.

326223168_877005610295322_8575303530634900854_n

Komendant

phm. Mateusz Piernikarczyk

fot. Maria Łubieńska

Zastępca komendanta

Drużynowy
143 GDH

pwd. Tomasz Zelma

Osa

WYCHOWAWCA

przyboczny

HO Maksymilian Ossowski

Karol

WYCHOWAWCA

P.O. DRUŻYNOWEGO
143 GDH

Karol Roman HO

Grzesiu

Kwatermistrz

ćw. Grzegorz Błoszyk

IMG_6263

PRzyboczny

ćw. Jakub Grunt

Szymon

Przyboczny

ćw. Szymon Chołka

Spotkanie z rodzicami

Cele i metody

Naszym celem jest zapewnienie harcerkom i harcerzom niezapomnianych przygód i dobrej zabawy poprzez wędrówki i zajęcia terenowe, pracując przy tym indywidualnie za pomocą stopni i sprawności. Chcemy również wspierać rozwój samodzielności i odpowiedzialności poprzez podział na służby, takie jak kuchenne i sprzątające. Zdrowa dieta i duża ilość ruchu będą nieodłącznymi elementami naszego wyjazdu, a rozwój duchowy i intelektualny będziemy wspierać poprzez dyskusje, harcerskie ogniska, msze święte i śpiewogrania. Przebywanie na łonie natury będzie wprowadzać nas wszystkich w bliski kontakt i pozwoli budować silne przyjaźnie i relacje.

Kontakt w trakcie obozu

Harcerze nie mogą mieć swoich telefonów. Chcemy od nich (telefonów) odpocząć i skupić się w pierwszej kolejności na otaczającym nas świecie i sobie nawzajem. W ramach raportowania o stanie naszego samopoczucia i o przeżywanych przygodach będziemy publikować zdjęcia i filmy na grupie facebookowej dla rodziców, założonej specjalnie na potrzeby tego obozu.

Możliwość bezpośredniego kontaktu z harcerzami będzie odbywała się wyłącznie za pośrednictwem telefonów kadry drużyny, kolejno – Karola, Maksa i Tomka. Będziemy także na prośbę Waszych dzieci udostępniali im telefony do rozmowy. Jednakże, ze względu na zasięg, stan baterii oraz kwestie bezpieczeństwa, nie możemy zagwarantować, że będziemy je w stanie je odbierać i oddzwaniać codziennie. Z tego powodu bardzo prosimy, aby kontakt ograniczać do minimum, np. raz na tydzień, a także w miarę możliwości polegać na kontakcie za pośrednictwem wiadomości SMS.

bezpieczeństwo

Ekwipunek i przygotowanie do obozu